اینستاگرام و زمانهای مناسب برای پست گذاشتن

برای بسیاری از شما که از اینستاگرام استفاده می کنید ممکن است این سئوال مطرح شده است که بهترین و مناسبترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام چه روزها و چه ساعتهایی در طول روز می باشد .

این مقاله می تواند برای شما راهگشا می باشد . در تیم یوتاب تلاشی مستمر برای بهبود روشها و راهبردها در حال انجام است.

 بهترین و مناسبترین زمان برای قرار دادن و ارسال پست در اینستاگرام به عواملی متعددی بستگی دارد که به طور اجمال به انها اشاره می کنیم. سادگی و روانی موضوع، مورد توجه دقیق ما بوده است .

اول : به ساعت و روز ارسال پست توجه کنید : به عنوان مثال اگر شما تصویری از میز ناهار خود می خواهید ارسال کنید بهترین زمان ممکن حوالی ظهر می باشد یا اگر پستی سرگرم کننده ارسال میکنید ترجیحا اواخر هفته یا اواخر روز ارسال کنید .

 دوم : برای انتخاب ساعت مناسب به شرایط و ویژگیهای مخاطب پست خود توجه کنید . شرایطی مانند سن، طبقه اجتماعی ، جنسیت و مواردی از این دست / این سئوال را پاسخ دهید ؟ براستی پستها و محتوای ارسالی شما برای چه سن و طبقه ای مناسب است و حدس می زنید اینگونه افراد در ساعاتی از روز به اینستاگرام سر می زنند ؟

سوم : شلوغ کاری نکنید ! ارسال پی در پی پستهای حتی جذاب هیچ نفعی برای شما ندارد . یا مخاطب نمیبیند یا به شدت از دست ارسالهای شما عصبانی میشود.

نکته مهم : در اینستاگرام پستهای شما فقط و فقط یکبار در home نشان داده می شوند.نتیجه اینکه بر اساس تخمینهای تقریبی طول عمر پستهای شما چیزی حدود 3تا4 ساعت می باشد . یعنی پستهای ارسالی شما بعد از زمان تقریبی 3تا4 ساعت در زیر تعداد زیادی پست دیگر دفن و نابود ! می گردد .لذا همواره بین ارسال پستهای خود 3تا4 ساعت فاصله در نظر بگیرید .

یوتاب بازه های زیر را برای ارسال پست بررسی و به شما پیشنهاد می دهد :

 الف - ساعت پنج عصر تا هشت شب

درصد حضور مخاطبان در این بازه زمانی بیشترین سهم را دارد . افراد از امور کاری و تحصیلی روزمره فارغ شده یا در مسیر رسیدن به خانه هستند یا در منزل در حال یک چرت شبانگاهی . در این شرایط افراد تمایل دارند فارغ از دغدغه های روزمره به اینستاگرام خود سری زده و روحیه ای تازه نمایند.

ب – ساعت ده شب تا یک بامداد

در این بازه زمانی افراد شامشون رو خوردن و در رختخواب خود و در سکوت شب تمایل خواهند داشت که سری به اینستاگرامشون بزنن و تا زمانی که خواب بر آنها غلبه کنه در اینستاگرام حضور خواهند داشت.ارسال پست در این بازه زمانی یه مزیت دیگه هم داره و اون اینه که معمولا بعد از نیمه شب پستی در اینستاگرام ارسال نمیشه و وقتی افراد از خواب بیدار میشن پستهای ارسالی شما در بازه منتهی به نیمه شب یعنی دوازده شب تا یک بامداد جزو اولین پستها خواهد بود

 ج- ساعت شش تا نه صبح

در این بازه لازم است توجه دقیقی به مخاطبان خود داشته باشد مثلا اگر مخاطب شما خانمهای خانه دار هستند این بازه زمانی اصلا مناسب نیست چرا آنها در این ساعات یا مشغول رتق و فتق امور فرزندان محصل خود هستند یا در خوابی ناز فرو رفته اند.ولی اگر مخاطب شما کارمندان هستند این زمان ، زمانی جادویی و طلایی برای دیده شدن پستهای شماست.

درک و تجربیات شخصی شما در تشخصیص بهترین زمان بسیار کارآمد و مفید و موثر می باشد . تجربیات خود را در قالب نظر ارسال کنید تا در انتهای این یادداشت منتشر شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
یوتاب

مشاوره  تبلیغات ، مشاوره برندینگ ، طراحی و توسعه کسب و کار ، چالشهای مدیریتی برند، انتخاب رسانه برای تبلیغات، طراحی سناریوی تبلیغات ، تولید محتوا ویژه شبکه های اجتماعی و وبسایت اهم خدماتی است که در شرکت یوتاب  ارائه می گردد .

برای تماس با یوتاب از این اطلاعات استفاده کنید  : تهران | خیابان مطهری |بعد از تقاطع سهروردی | پلاک32 ط3واحد16 | تلفن : 8845 8845-021 | تلفن همراه و شبکه های اجتماعی : 09128845912 | ایمیل : .

 

وبگاه: www.utab.ir پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب برگزیده

برای تماس با یوتاب از این اطلاعات استفاده کنید  : تهران | خیابان مطهری | تلفن : 8845 8845-021 | تلفن همراه و شبکه های اجتماعی : 09128845912 | ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید 

از اینکه هموطنان عزیزمان هنگام استفاده از  مطالب و محتوای utab.ir رعایت امانت و ذکر منبع را می نمایند سراپا احترام، ادب و سپاس نثارشان می نماییم.