فرهنگ واژگان

درآغاز عبارت شامل عبارت عین عبارت

فرهنگ ها

عبارت توضیحات
Hacker

هکر

یک برنامه ­نویس با مهارت بسیار بالا که به صورت غیرقانونی و غیراخلاقی قادر به ایجاد تغییراتی در برنامه­ های کامپیوتری است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 628
Harmonization

هماهنگ سازی

اطمینان از این که کل محصولات محدوده‌ای خاص از نام تجاری، اسم و هویت بصری هماهنگی دارند و به طور ایده آل در سرتاسر بازارهای مختلف جغرافیایی یا خدمات و محصول، تثبیت موقعیت می‌شوند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 622
Harvesting

برداشت نتیجه، از رده خارج کردن آهسته‌ی یک نام تجاری

برداشت نتیجه زمانی است که فروش یک نام تجاری رو به کاهش می‌گذارد و شرکت‌ها به آرامی سرمایه‌گذاری‌های بازاریابی خود را کاملاً یا به میزان زیادی کاهش می‌دهند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 652
Hashing

هشینگ

راهی برای پنهان کردن اطلاعات شخصی کاربران هنگامی که بین شرکای تبلیغاتی به اشتراک گذاشته می ­شود. به عنوان مثال، اگر برندی از ناشر بخواهد تبلیغ را به کاربرانی نمایش دهد که لیست ایمیلشان را دارد، آدرس ایمیل آنها به ناشر نمایش داده نمی­ شوند و به نوعی، به زبانی ترجمه می­ شود که تنها کامپیوتر درک می­ کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 602
Hashtag

هشتگ

عبارت­ هایی است که بدون فاصله با نماد # نوشته می­ شود و برای برچسب­ گذاری محتوا به منظور راحت ­تر دیده و پیدا شدن توسط کاربران استفاده می­ شود. هشتگ­ ها اغلب در پست­ های شبکه ­های اجتماعی و وبلاگ ­ها استفاده می­ شوند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 642
Header

هدر

به قسمت بالای صفحات وبسایت که معمولا شامل لوگو و منوی وبسایت است گفته می شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 605
Header Tag

تگ هدر

تگ هدر در HTMLها برای طبقه­ بندی محتوای صفحه مورد استفاده قرار می­ گیرند و شامل H2, H1 ، H3 و ... می باشد. این­ها در واقع، عناوین صفحه هستند که به کاربران کمک می­ کند تا محتوای مورد نظرشان را راحت ­تر پیدا کنند و همچنین به فهمیدن موضوع محتوای صفحه توسط موتور جستجو نیز کمک می­ کند. هر صفحه باید تنها یک H1 داشته باشد که مهم ­ترین عنوان صفحه محسوب می­ شود. زیرمجموعه H1، عناوین H2 و به همین ترتیب زیرمجموعه عناوین H2، هدر H3 است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 588
Heatmap

نقشه حرارتی

یک نمایش گرافیکی است که نشان­ دهنده چگونگی تعامل کابران با وب­سایت است. نرم ­افزارهایی که برای این کار وجود دارد، محل کلیک کاربران در وب­سایت، چگونگی اسکرول کردن کاربر و حوه حرکت آن­ها در سایت را دنبال می­ کنند. Heatmapها به پی بردن به رفتار کاربر در سایت و بهینه ­سازی طراحی سایت کمک شایانی می­کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 614
Hero Pieces

بخش‌های نمونه، قطعات الگو

مجموعه‌ای از قطعات ارتباطی که نشان می‌دهد چگونه به بهترین نحو از هویت بصری استفاده کنیم تا به عنوان بهترین الگوهای عملی (تجربی) به کار گرفته شوند استفاده واقع شوند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 677
Hierarchy

سلسله مراتب

به بیان ساده، سلسله‌ی مراتب همان نظم و ترتیب اشیاست؛ آنچه ابتدا، بعد و بعدتر از آن می‌آید. این اصطلاح می‌تواند در ساختار نام تجاری (یعنی اسم، بخش و واحد عملیاتی شرکت)، تشکیلات سازمانی (هرکس به چه کسی گزارش می‌دهد)، یا به طور جالب توجه‌تری در نیازها (که به جای کسب مطلوبیت صد درصد، حل سریع‌تر مسائل و مشکلات در نظر مشتریان مهم‌تر است) به کار رود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 644
Hit

هیت

زمانی استانداردی برای سنجش ترافیک وب در نظر گرفته می شد. اما حالا یک واژه بی معنی است که توسط “تعداد بازدید از صفحه” (page views) جایگزین شده است. یک Hit هر بار که سرور یک داده ای را ارسال کند -اسناد، گرافیک، فایل و …- رخ می دهد. بنابراین یک بازدید از صفحه می تواند hit های زیادی تولید کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 676
Homepage

صفحه‌ی خانگی وب سایت، هوم پیج

به اولین صفحه یا صفحه‌ی اصلی که شما بر روی وب سایت مشاهده می‌کنید، هوم پیج می‌گویند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 666
Hreflang Tag

یک کد در HTML وب­سایت است که به موتورهای جستجو مانند گوگل اعلام می­ کند صفحه وب­سایت از چه زبانی استفاده می­ کند. این تگ­ها برای وب­سایت­ هایی که چندین نسخه در زبان­ های مختلف دارند، بسیار مفید است. این تگ­ ها به گوگل کمک می­ کند تا محتوای مرتبط را به مخاطبین درست نمایش دهد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 590
HTML

زبان نشانه گذاری ابرمتنی

HTML مخفف Hyper Text Markup Language، مجموعه­ ای از کدها به زبان برنامه­ نویسی است که برای چگونگی نمایش یک صفحه وب­سایت در مرورگر استفاده می­ شود. این زبان در کنار زبان CSS هسته ساخت صفحات وب محسوب می شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 678
HTTP

پروتکل انتقال فوق متن

این واژه مخفف عبارت Hypertext Transfer Protocol است. HTTP، پروتکلی است که توسط وب جهانی برای تعیین نحوه فرمت کردن و انتقال داده ­ها و آنچه مرورگرها و سرورهای وب باید برای پاسخ دادن به یک فرمان انجام دهند، استفاده می شود. 

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 632
Hub

هاب

یک صفحه قابل اطمینان با محتوای با کیفیت است که به صفحات مرتبط لینک شده است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 732
Hyperlink

هایپرلینک

یک کد HTML است که ارتباط بین دو صفحه وب­سایت را فراهم می ­کند و اغلب به صورت برجسته و با رنگ متفاوت مشخص می ­شود. این لینک ­ها می ­توانند تصویر یا نوشته باشند. از طریق کلیک بر روی این لینک ­های برجسته، می­ توان مستقیما به صفحه تعیین شده رفت.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 671

یوتاب اینجاست

 تهران، خ مطهری، بعد از تقاطع سهروردی، پ32، ط3، واحد16

تلفن

          021-88458845

شبکه های اجتماعی

           09128845912

خطا نکنید! مشاوره بگیرید!

یوتاب

در شرکت تبلیغاتی و توسعه کسب و کار یوتاب شما به دانش و آگاهی لازم جهت اخذ بهترین تصمیم رهنمون می شوید.